Cwaniacy nie płacą

Miało być nieco drożej, ale system miał być szczelny. Mieliśmy płacić wszyscy, za to miały zniknąć „śmieci niczyje”. Coś poszło nie tak…

Może jednak nie należało zbytnio ufać mieszkańcom? W magistracie przed wejściem podatku należało złożyć deklarację dotyczącą ilości produkowanych śmieci. Pomijam zabawny fakt, że uczciwi frajerzy musieli przedłożyć kserokopie umów i faktur z „minionej epoki” – można to było śmiało olać i na pytanie miłej pani o poprzedniego odbiorcę odpowiedzieć z rozbrajającą szczerością: Wcześniej nie miałem umowy. Konsekwencji nie było żadnych. Nie będę roztrząsał faktu, że nikt tych deklaracji nie weryfikuje – sam nie mam lepszego pomysłu, więc siedzę cicho. Ale może by tak sprawdzić, czy wszyscy mieszkańcy złożyli deklaracje i należą do tego systemu? Obrazki poniżej udowadniają, że raczej nie: charakterystyczne zawiązane reklamówki zawierają obierki, spleśniały chleb, poimprezowe opakowania, pampersy itp. To plon kilkunastominutowej niedzielnej przejażdżki rowerem w niedzielny poranek, po jednej stronie torów.

A co tam, podpowiem cwaniakom – przecież nikomu w mieście  nie zależy na tym, żeby było uczciwie… Zainwestujcie tylko w podwórkowy pojemnik. Umowa jest niepotrzebna – wystarczy go rano wystawiać przed bramę, przecież sprzątną… Mają umowę na całe miasto, tak?

Frajerzy zapłacą.

3 myśli na temat “Cwaniacy nie płacą

Dodaj własny

Dodaj komentarz logując się przez FB lub Twetter

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: