Wrześniowe regaty w Szczecinku. Memoriał Henryka Falkowskiego.

Henryk Falkowski urodził się w roku 1915 w Wołominie, był studentem prawa, gdy wybuchła wojna. Walczył w obronie Warszawy, w czasie okupacji był leśnikiem. Z lasami związał się już zresztą do końca kariery zawodowej, gdy po wojnie przyjechał z rodziną do Szczecinka. Pracował w dyrekcji Lasów Państwowych, a pod koniec także w KPPD.

Henryk Falkowski

Zasiadał w radzie miasta i powiatu. Jego pasją było żeglarstwo i sport jako taki. Został instruktorem żeglarstwa, razem z Anatolem Obłamskim, ówczesnym dyrektorem I Liceum Ogólnokształcącego, tworzył w roku 1963 przystań. Historia sportów wodnych w Szczecinku rozpoczęła się jednak wcześniej, od urządzanych w latach 50. przez dyrekcję ogólniaka wędrownych obozów kajakowych. Tak powstał Szkolny Ośrodek Wodny, dzisiejsza przystań zarządzana przez Szczecinecką Lokalną Organizację Turystyczną.

W klubie Orlę Henryk Falkowski utworzył sekcję żeglarską, szkolił także kilka pokoleń wodniaków. Spod jego skrzydeł wyszli m.in. brązowi medaliści mistrzostw świata w Splicie w 1972 roku Jerzy Tuziak i Grzegorz Wrona. I na pewno pana Henryka ucieszyłby dziś widok Trzesiecka pokrytego białymi żaglami. Szkoda, że dziś to coraz rzadszy obrazek.

za pomocą Szczecinek: Wrześniowe regaty w Szczecinku. Memoriał Henryka Falkowskiego [zdjęcia, wideo] – 23 września 2013.

Dodaj komentarz logując się przez FB lub Twetter

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: