Zmieńmy coś! Ale dlaczego?

Zeszłoroczna, pierwsza edycja Festiwalu Piosenki Międzywojennej imienia Wiery Gran miała naprawdę wysoki poziom, świetną frekwencję i niezłą oprawę. Wprawdzie występ finałowy na „patelni” nie był chyba najszczęśliwszym pomysłem, ale nic strasznego się nie  stało – wydawało się, że to jedyna nauka na przyszłość. Naprawdę  niecierpliwie wyglądałem pierwszych informacji o drugiej edycji…

Doczekałem się, niestety. Zupełnie zmieniła się formuła, o czym informuje festiwalowa strona. Impreza stała się konkursem wokalnym o skali powiatowej dla dzieci i młodzieży. Jestem przekonany, że nie wynika to z niczyjej złej woli, że są ważne powody – może finansowe, może organizacyjne…

A było tak pięknie!

Młody wiek uczestników tegorocznej edycji zmniejsza szansę pojawienia się kobiety z brodą. Festiwalu, nie idź tą drogą!

15 myśli na temat “Zmieńmy coś! Ale dlaczego?

Dodaj własny

 1. Dlatego, że jesteś tylko powiatowym fotografem i chyba – niewiele rozumiesz z tzw. organizacji rozrywki. Najlepiej tylko krytykować, bez wnikania w organizację, koszty itp. Ze 3 „lajki” na FB będziesz miał.
  Ale, pozycji osoby, która nie zna się na tych sprawach- wolno Ci to robić, choć Twoja wiedza i doświadczenie w organizacji takich imprez jest żadne.

  Polubienie

  1. Bardzo się cieszę, że pozwalasz mi to robić. A fotografem nie jestem nawet powiatowym, więc dziękuję.

   Poza tym wszystkim – nie krytykuję, a jedynie zapytuję o przyczyny.

   Pozdrawiam!

   Polubienie

 2. „Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o…”
  Po prostu.
  A nie lepiej umówić się z organizatorem i zapytać? Będzie od razu odpowiedź. I gotowy post na tego bloga.

  Polubienie

 3. Jeżeli jak sam piszesz – nie krytykujesz, tylko zapytujesz, to Człowiek z Kamerą ma rację – zadaj pytanie organizatorom zamiast snuć spiskowe teorie…

  Polubienie

 4. Wciskasz niestety Ty – i to kit. Jak informuje strona, którą podałeś, festiwal ogólnopolski odbędzie się swoją drogą – i nikt nie pisze o zmianie formuły. Piszą natomiast o konkursie propagującym ideę wśród dzieci i młodzieży, który to konkurs ma przygotować przyszłych uczestników festiwalu ogólnopolskiego. Czyli w trosce o wysoki poziom, chcą zrobić jakieś wcześniejsze eliminacje. Nikt nie pisze, że festiwal ma być zawężony do dzieci i młodzieży i na skalę powiatową. Niedobrze, że wprowadzasz swoich czytelników w błąd. To co robisz nazywa się manipulacją dziennikarską i jest działaniem bardzo wątpliwym moralnie.

  Polubienie

 5. Przepraszam, nieprecyzyjnie się wyraziłem. Chodzi mi o stwierdzenie: „jak informuje strona, którą podałeś, festiwal ogólnopolski odbędzie się swoją drogą”.

  Polubienie

 6. Cyt.: „Poprzez konkurs chcemy przygotować przyszłych uczestników i odbiorców Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Międzywojennej „Orchidea”, na którego kolejne edycje już dzisiaj serdecznie zapraszamy.” Czy to nie jest wystarczająco jasne, że konkurs to nie festiwal… Gdybym mógł, to bym podkreślił odpowiednie słowa – aby ułatwić Ci zrozumienie tekstu ale liczę, że może jednak jakoś sam do tego dojdziesz.

  Polubienie

 7. Wprawdzie obowiązku takiego nie mam, a insynuowanie „dziennikarskiej manipulacji” jest moim zdaniem… manipulacją :), ale usiłuję się dodzwonić do festiwalowej „najwyższej instancji”. Może dowiem się, czy tegoroczny konkurs odbywa się w ramach festiwalu, czy tez może w tym roku „Orchidea” ma po prostu przerwę. To też możliwe – sam konkurs festiwalu jeszcze „nie robi”.

  Myślę, że dziś będziemy mieli jasność.

  Polubienie

 8. Dodzwoniłem się, sporo się dowiedziałem.

  Festiwalu w tym roku nie ma. Po prostu. Przerwa jest, przyczyny finansowe. Nie będzie w tym roku konkursu dla dorosłych, nie będzie żadnych innych „międzywojennych” atrakcji. Tylko konkurs wokalny dla dzieci i młodzieży. Jeśli wszystko się dobrze ułoży, to za rok MDK wróci do festiwalu, w ramach którego odbędą się dwa konkursy (dzieci i młodzież oraz dorośli), spektakle teatralne, może warsztaty wokalne itd.

  Polubienie

Dodaj komentarz logując się przez FB lub Twetter

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: