Taacoca

Plansza heksagonalna o boku 5 przydawał się już kilka razy – warto sięgnąć po nią i teraz. Zrobił tak Víkingur Fjalar Eiríksson tworząc Taacoca – prostą grę dla dwóch osób, do rozegrania której potrzebne będzie jeszcze po 12 pionów dla każdego gracza. Rekwizyty nie są kłopotliwe, więc… może będzie to gra tegorocznych wakacji?

Zadaniem gracza jest doprowadzenie jednego ze swoich pionów do ostatniego rzędu planszy. Jak się łatwo zorientować – jest to pierwszy rząd z punktu widzenia przeciwnika, więc konflikt jest nieunikniony :) Piony mogą poruszać się jedynie do przodu, o jedno pole. Nie skaczą przez piony swoje ani przeciwnika. Pion przeciwnika można zbić wchodząc swoim pionem na pole przez niego zajęte. Nic specjalnego…

Cały urok tej prostej gry to jedna zasada – gracz w swojej kolejce ruchu wybiera trzy swoje piony i rusza się nimi wszystkimi na raz, w tym samym kierunku. Nie muszą się one ze sobą stykać, w jednym ruchu można zbić kilka wrogich pionów. Jeśli gracz ma mniej niż trzy piony – musi wykonać ruch wszystkimi. Jeśli piony gracza są zablokowane na planszy i nie może wykonać ruchu zgodnego z zasadami – przegrywa partię.

Poniżej kilka przykładowych ruchów z początku rozgrywki:

kilka przykładowych ruchów
kilka przykładowych ruchów

Dodaj komentarz logując się przez FB lub Twetter

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑