Perfekcyjni

Rzadko trafiają się takie okazje, żeby w jednym miejscu i porze móc spotkać dwójkę twórców perfekcyjnych. Miałem to szczęście i mi się udało, ale… No właśnie – oczywiście musi być jakieś „ale”!

Markowi Surzynowi nikt nie odbierze dziesiątek czy setek płyt, w nagrywaniu których brał udział. Nikt nie odmówi mu znakomitego muzycznego warsztatu, wielkiego doświadczenia scenicznego i studyjnego. Niekt nie powie o nim: cienias. I ja też nie zamierzam, jednak nie mogę zaliczyć jego dzisiejszego występu do udanych. Towarzyszący mu basista choć bardzo sprawny, był słabo słyszalny, podkłady zawierały ścieżki… perkusji i basu, co skutecznie „zamydlało” brzmienie i czytelność utworów, perkusja byłą zupełnie niepotrzebnie nagłośniona. Repertuar oparty na muzyce ze znanych, polskich seriali to niezły pomysł i zapewne byłoby świetnie, gdyby zamiast „dyskietki” na scenie pojawił się saksofonista czy klawiszowiec. O samej grze wirtuoza bębnów jako laik chyba nie powineniem się wypowiadać, ale wrażenie miałem raczej takie, że swoimi zagrywkami raczej stara się „podstawić nogę” publiczności, bo basiście się nie dało.

W przeciwieństwie do poprzedzającego ją muzyka Katarzyna Karolak jest niezwykle oszczędna w środkach wyrazu: pastel, wielkie formaty kartonu, czerń, biel i odcienie szarości. Mam wrażenie, że część gości do końca nie wierzyła, że to nie są zdjęcia. A jak już uwierzyli, to usiłowali sprawdzić, czy naprawdę te prace zawsze powstawały na białym papierze.

I jeszcze jedno: tak skromnego artysty jak Katarzyna w Fabryczce dawno nie widziałem.

Jedna myśl na temat “Perfekcyjni

Dodaj własny

Dodaj komentarz logując się przez FB lub Twetter

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: