Quartetto

To dość świeża, bo wymyślona w 2008 roku gra autorstwa Arty’ego Sandlera. „Wymagania  przętowe” minimalne – tradycyjna szachownica, po cztery piony dla każdego gracza. Ustawienie początkowe pionów na zdjęciu powyżej.Gracze wykonują ruchy na zmianę – piony poruszają się jak szachowe wieże, w rzędach i  kolumnach, o dowolną ilość wolnych pól. Nie wolno przeskakiwać pionem ponad żadnymi innymi pionami (ani swoimi, ani przeciwnika). W grze nie ma bić – gracze dążą ustawienia swoich pionów w ten sposób, aby tworzyły one rogi kwadratu, którego boki nie są równoległe do brzegów planszy.

Obowiązuje jeszcze jedna zasada – pomiędzy przeciwległymi wierzchołkami zwycięskiego kwadratu muszą znajdować się co najmniej trzy rzędy (kolumny) pól, a więc obszar planszy, na którym znajduje się taki układ nie może być mniejszy niż 5×5 pól planszy. Jeśli nie jest to jasne – zdjęcia powinny rozwiać wątpliwości…

Dodaj komentarz logując się przez FB lub Twetter

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: