KIAR

Wydaje mi się, że Peter Duggan nie ma dorobku w dziedzinie wymyślania gier i KIAR to jego pierwsze „dziecko”, ale… to świetny początek! Wprawdzie plansza z „dziurą” może być nieco trudna do skonstruowania, ale od biedy można użyć „zwykłej” 4x4x4 i oznaczyć jakoś specjalnie pole centralne. Ja zmontowałem swoją planszę z hexów do jakiejś innej gry…

„Dziurawa” plansza 4x4x4, po piętnaście pionów dla gracza i dość proste zasady:

  • gra rozpoczyna się na pustej planszy, gracze na zmianę stawiają swoje piony na pustych polach
  • jeśli któremuś z nich uda się utworzyć prostą i nieprzerwaną linię trzech własnych pionów, to dowolnego z nich „koronuje” na króla, oznaczając go jakoś specjalnie. Ja po prostu umieszczałem na nim inny pion. Dwa pozostałe piony wracają do puli gracza.
  • jeśli taki „świeżo koronowany król” ma możliwość zbicia króla rywala na sąsiednim polu, to może to zrobić poprzez przeskoczenie nad nim na kolejne, wolne pole. Zbity król wraca do ręki właściciela jako zwykły pion. Bicie takie wykonywane jest wyłącznie w tym samym ruchu, co utworzenie króla i jest to jedyna możliwość bicia w tej grze – pojedyncze piony nie mogą ani bić, ani być zbijane.
  • Zwycięża ten z graczy, któremu uda się utworzyć prostą i nieprzerwaną linię z trzech własnych królów – stąd też nazwa gry, która jest skrótem od sformułowania Kings In A Row.

Dodaj komentarz logując się przez FB lub Twetter

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: