Connect 6

Proste modyfukacje reguł prostych gier dają czasem nieoczekiwanie dobre skutki. Stało się tak w przypadku gry Connect 6 autorstwa Dr. I-Chen Wu, który na pomysł zmiany reguł Go-Moku wpadł w 2003 roku dzięki córce, z którą rozgrywał czasem partyjkę…

Connect 6
Connect 6

Gra toczy się na tradycyjnej desce do Go, jednak teoretycznie rozmiar pola walki jest nieograniczony. Grę rozpoczynają czarne, stawiając swój pion na dowolnym polu planszy. Od tego momentu gracze na przemian wykonują ruchy polegające na dostawieniu dwóch swoich pionów w taki sposób, aby uzyskać układ sześciu swoich pionów w jednej linii – pionowej, poziomej lub ukośnej. Gracz, który pierwszy uzyska taki układ na planszy – wygrywa.

Jeśli podczas gry zdarzy się, że wszystkie pola planszy zostaną zajęte, ale żaden z graczy nie ustawi swojej „szóstki” – wygrywa gracz, któremu udało się uzyskać podczas gry więcej linii złożonych z pięciu pionów.

Jedna myśl na temat “Connect 6

Dodaj własny

Dodaj komentarz logując się przez FB lub Twetter

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: