Maciejuk nad Bajkałem

Dwie imprezy o tej samej godzinie: maciejukowe gawędy o Bajkale i Syberii oraz promocja dziesiątego tomu Rocznika Wołomińskiego. Wybór pozornie trudny, ale biorąc poprawkę na czas wyborczy oraz prosty fakt, że na promocji prawdopodobnie nie dowiem się niczego więcej niż to, co potem wyczytam w Roczniku wybrałem spotkanie w Galerii przy Fabryczce. Nie ja jeden…

Sala pękała w szwach, w pierwszej części spotkania pracownicy Galerii donosili kolejne krzesła dla spóźnialskich i wydawało się, że będzie to trwało jeszcze długo. I faktycznie – ostatnia zabłąkana para dołączyła pół godziny po rozpoczęciu opowieści Piotra o jego ostatniej wyprawie nad Bajkał.

Lubię takie spotkania – sam jestem mało mobilny, źle znoszę podróże i po każdym takim pokazie zdjęć oplecionym ciekawą opowieścią żałuję, że teleportacja rodem ze Star Treka to tylko futurystyczna bajka. Sam chętnie nacisnąłbym guziczek na bransolecie, żeby po chwili zmaterializować się w zupełnie innej części globu i wiem już od poprzedniego spotkania, że zapewne jedną z pierwszych podróży odbyłbym właśnie na Syberię. Mam wrażenie, że tam wszystko ma jakieś zdrowsze proporcje, że człowiek jest tam na odpowiednim miejscu i w odpowiedniej skali do Natury.

Część zdjęć widziałem już poprzednio, ale mimo to dwie godziny spotkania upłynęły momentalnie. Gdyby tylko podkład muzyczny był nieco bardziej urozmaicony…

Jedna myśl na temat “Maciejuk nad Bajkałem

Dodaj własny

Dodaj komentarz logując się przez FB lub Twetter

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: