L

Wyszło to dość paskudnie, ale to i tak najlepsza wersja L, jaką udało mi się wykonać. Tę prościutką, ale wciągającą grę strategiczną opracował Edward de Bono – amerykański psycholog. Do jej rozegrania potrzebna jest plansza 4×4 i nietypowe, dwustronne i różniące się kolorem piony w kształcie litery „L” przykrywające cztery pola planszy oraz dwa neutralne znaczniki. 

Początkowe ustawienie pionów zdjęciu powyżej. Celem gry jest zablokowanie piona przeciwnika tak, aby nie mógł wykonać ruchu w przypadającej na niego kolejce.

Rozpoczynającego grę wyznacza losowanie. Gracze wykonują na zmianę ruchy polegające na zmianie położenia swojego piona na planszy. Po niej gracz może, lecz nie musi przemieścić jeden z dwóch pionów neutralnych na wolne pole tak, aby zablokować przeciwnika.

W grze nie ma remisu.

Dodaj komentarz logując się przez FB lub Twetter

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: