Blue Nile

Czy można zagrać w jakąś przyzwoitą grę używając pionków w jednym kolorze? Dan Troyka, jej autor, nieśmiało sugeruje również, że najlepiej, by były niebieskie – bo do jej stworzenia zainspirowała go historia poszukiwań źródeł Nilu. Nie mam powodów, żeby mu nie wierzyć…

Do rozegrania partyjki potrzebna jest plansza heksagonalna o boku 5 i pewna ilość pionów – plansza ma 61 pól, więc jakieś 30 powinno wystarczyć. Rozgrywka rozpoczyna się na pustej planszy, w kolejnych ruchach przeciwnicy na zmianę dokładają kamienie w ten sposób, aby dostawiany właśnie kamień znalazł się na polu bezpośrednio sąsiadującym jedynie z przed chwilą postawionym przez rywala. Pozostałe pięć pól otaczających zajmowane pole musi być pustych – chodzi więc o „zapędzenie w kozi róg” przeciwnika podczas ostawiania łańcucha pionów. Gracz, który nie może wykonać ruchu zgodnego z tymi zasadami przegrywa.

Dodaj komentarz logując się przez FB lub Twetter

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: