Neutron

Niewielka plansza wydaje się mocno ograniczać stopień trudności gry… Wbrew pozorom opracowany 1978 roku przez Roberta Krausa Neutron nie jest jednak grą dla dzieci.

Do gry potrzebna jest plansza 5×5, po pięć różniących się kolorami pionów dla graczy oraz jeden wyróżniony specjalnie pionek – neutron, który nie należy do żadnego z grających. Początkowe ustawienie pionów na zdjęciu.

Grę rozpoczyna zawsze biały. Naprzemiennie wykonywane ruchy graczy polegają na przesunięciu najpierw piona neutralnego, a później swojego piona. Wszystkie piony na planszy poruszają się poziomo, pionowo lub ukośnie – zawsze o maksymalną możliwą ilość pól w danym kierunku, aż do napotkania przeszkody w postaci dowolnego piona lub brzegu planszy.

W grze nie ma bicia.

Gracze dążą do wprowadzenia neutrona na jedno ze swoich pól startowych – daje to zwycięstwo w partii. Inna możliwość zwycięstwa to zablokowanie zarówno pionów przeciwnika, jak i neutrona w ten sposób, by przeciwnik w przypadającej na niego kolejce nie mógł wykonać żadnego ruchu.

 

3 myśli na temat “Neutron

Dodaj własny

  1. Pingback: Teeco | codziennik

Dodaj komentarz logując się przez FB lub Twetter

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: