Kobyłkowska

Obiecuję sobie od jakiegoś czasu, że wybiorę się przy ładnej pogodzie na stare, wołomińskie osiedla z aparatem. Jako dzieciak nie bywałem za często na Kobyłkowskiej czy na Nafcie – krążyły legendy o różnych niesympatycznych przygodach, które spotykały chłopaków z Lipińskiej, którzy zapuścili się w obce rewiry… Oczywiście były też równie fantastyczne opowieści o gościach „z tamtąd”, którzy pojawili się „u nas”. Chciałem odnaleźć miejsce z pocztówki z lat sześćdziesiątych, którą kupiłem jakiś czas temu.

Po drodze zygzakiem przejechałem przez Kobyłkowską – kilka odnowionych elewacji, wyrośnięta, choć niezbyt zadbana zieleń, dość spokojnie. Wydaje się, że osiedle się trochę „zestarzało” – mało dzieciaków kopiących piłkę, właściwie brak dziecięcych wózków.

Nie dotarłem na Naftę – po kilku minutach skończyło się światło, zrobiło się pochmurno. Podkuliłem ogon i wróciłem do domu. Może jutro się uda?

Jedna myśl na temat “Kobyłkowska

Dodaj własny

  1. Pingback: Nafta | codziennik

Dodaj komentarz logując się przez FB lub Twetter

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: