Gung Ho

To właściwie wariant Go-moku – prosty, ale ciekawy. Rozgrywać go można na planszy do Go o dowolnej wielkości, choć rozgrywka wieloosobowa na planszy 9×9 może być nieco kłopotliwa. Gra jest dynamiczna, wymaga jednak sporego skupienia…
W wariancie dwuosobowym każdy z graczy dysponuje dziesięcioma pionami w swoim kolorze. Gracze wykonują ruchy na przemian, stawiając swoje piony a skrzyżowaniach linii planszy i starając się utworzyć pionową, poziomą lub ukośną linię z pięciu swoich pionów. Jeśli gracze umieszczą już na planszy wszystkie swoje piony, ale żaden z nich nie doprowadzi do ustawienia linii, rozpoczynają oni przestawianie dowolnych swoich pionów na inne wolne pola planszy. Gra toczy się do zwycięstwa jednego z graczy, nie ma remisu.

Rozgrywka nabiera rumieńców w wariancie 3 i 4 osobowym: każdy z graczy dysponuje dziesięcioma pionami w swoim kolorze, jednak do zwycięstwa wystarczy ustawienie czterech swoich pionów w linii.

Dodaj komentarz logując się przez FB lub Twetter

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: