IX tom Rocznika Wołomińskiego

Zdążyłem! Mam swój egzemplarz, mam nadzieję czytać w każdej wolnej chwili. Szczególnie cieszą mnie teksty Janusza Bublewskiego Wołomińskie tradycje wodniactwa i sportów wodnych, Ryszarda Musiałowicza MKS Błękitni i sport w Technikum Przemysłu Szklarskiego w Wołominie w latach 1959-1970 oraz Wołomińskie Jupitery – historia pierwszego w mieście bigbitowego składu pióra Teresy Rogulskiej. Na pewno przeczytam też Z dziejów Wołomina w latach 1944-1952 Tomasza Michalika.

Cieszy króciutka notka wspomnieniowa Maćka Mierzejewskiego o Witku Parzydło – znakomitym plastyku, miłośniku Harleyów, znakomitym gawędziarzu, wołominiaku który zmarł piętnaście lat temu. Miałem przyjemność poznać go nieco bliżej, jako dzieciak spędziłem całe godziny wśród jego zbioru komiksów – w latach osiemdziesiątych to było coś niezwykłego…

Kilka rzeczy mnie martwi. Pierwsza z nich to oprawa tego wydarzenia… Sala widowiskowa MDK była pełna, nie wszyscy mieli szansę usiąść. Myślę, że przyszli tam z powodu zainteresowania historią miasta, a nie dla koncertu Nataszy Urbańskiej. Moim zdaniem to „kwiatek do kożucha” i… zupełnie zbędne koszty.

Druga sprawa to zupełnie niezrozumiały brak wersji elektronicznej. Pewnie nie ma co marzyć o formie strony internetowej (oczywiście byłbym szczęśliwy mogąc publikować te teksty na http://www.dawny.pl), ale przynajmniej .pdf! To przecież żaden kłopot, a jaka wygoda w wyszukiwaniu nazwisk, ulic, dat! Niech to będzie choćby link do pliku na urzędowej stronie…

Jedna myśl na temat “IX tom Rocznika Wołomińskiego

Dodaj własny

Dodaj komentarz logując się przez FB lub Twetter

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑