Kultura Wołomina

Wydawało się, że to urban legend, jakieś babcine bajania o pierwszej wydawanej w mieście gazecie – i to nie politycznej, spółdzielczej czy parafialnej, ale kulturalnej. W Wołominie? Nie ma takiej możliwości… Okazało się, że jednak możliwość była. Wszyscy mówili że się nie da, aż przyszedł taki jeden co o tym nie wiedział – i zrobił. Tylko jeden numer – później się okazało, że faktycznie się nie da.

1-page0012

page0006

page0012

Na blogu tylko próbka lokalnej twórczości z lat dwudziestych, więcej zapewne wkrótce na http://www.dawny.pl. W numerze materiały wstrząsające, między innymi poezja Jadwigi Zabielskiej, krótka recenzja twórczości Jana Sikorskiego – wołomińskiego malarza-artysty, opowiadanie Maurycego Sulistrowskiego Wyjątkowa sytuacja i Jerzego Orwicza Cipusia (!) oraz obszerny dział Życie Wołomina i okolicy w którym uwagę przyciąga najpierw tekst Rywalizacja miast Wołomin – Radzymin. Widać problem istnieje nie od wczoraj…

Wszystko to okraszone gustownymi reklamami, pokusie prezentacji kilku z nich oprzeć się po prostu nie mogłem…

2 myśli na temat “Kultura Wołomina

Dodaj własny

  1. A jeszcze jedno. Znalazłem zapis, że w 1421 książę mazowiecki Janusz I dał Stanisławowi z Piwonina, skarbnikowi czerskiemu, 10 włók zwanych Wolin [późniejszy Wołomin] koło granic Kobyłki z prawem niemieckim. Ot co!!

    Polubienie

Dodaj komentarz logując się przez FB lub Twetter

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: