Na ludowo

Początkowo jakoś nie byłem szczególnie przekonany do idei, aby zachowane dzięki bebedyktyńskiej pracy Oskara Kolberga w XIX wieku utwory śpiewane po mazowieckich wsiach aranżować na współczesne instrumenty i pod dzisiejsze gusta, ale… co ja tam wiem? Niewiele, jak się okazuje, bo już po drugim utworze w wykonaniu tradycyjnym i współczesnym zacząłem nieskładnie podrygiwać – podobało mi się, ale do tańca drygu jakoś nie mam.

Pomysł uwspółcześnienia mazowieckiej klasyki folkowej zrealizowały wspólnie Powiatowe Centrum Dziedzictwa i Twórczości oraz Fundacja Caecilianum za pieniądze Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, ale o udziale PCDiT jakoś się szczególnie nie mówiło, dopóki na scenie nie stanął Starosta. Zespół ludowy działa przy fabryczce od jakiegoś czasu, chór gospodyń z Dąbrówki podobnie, ale i współczesny zespół też składał się głównie z lokalnych muzyków, o czym znowu nikt nie wspomniał. Szkoda, bo chyba właśnie to w tym projekcie było naprawdę ważne: że dawne melodie z tego terenu grają dzisiejsi miejscowi muzycy.

Mam nadzieję, że następnym razem (bo będą następne razy) pan konferansjer będzie w lepszej formie… To nie był jego dobry dzień.

Jedna myśl na temat “Na ludowo

Dodaj własny

Dodaj komentarz logując się przez FB lub Twetter

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: