Stok czy RIPOK?

Gdybyż ten wybór był tak prosty! Każdy wolałby chyba być piękny, młody i bogaty niż stary, biedny i brzydki… Sprawy wołomińskiego wysypiska są zapętlone jak prawdziwy węzeł gordyjski i albo Aleksander Macedoński nie znalazł na wołomińskiej ziemi godnego następcy, albo… następca jest, tylko miecz niezbyt ostry.

Mam nadzieję, że dyskusja na pierwszym spotkaniu nie pójdzie w kierunku szukania winnych decyzji o staraniach o powstanie RIPOK-u ani odpowiedzialnych za sposób realizacji tych postanowień, bo nie tego te konsultacje dotyczą. Mamy powstałą dawno temu bez stosownych zabezpieczeń „złotą górę”, wybudowane ostatnio za ciężkie pieniądze obiekty niezgodne z planami i zapowiedziami, uciążliwe sąsiedztwo i niepewną przyszłość MZO zależną od podjętych w sprawie wysypiska decyzji. Wygląda na to, że żaden z tytułowych wariantów nie ma szans na realizację: narciarski stok to zwykła kiełbasa wyborcza, kilkanaście baniek wyrzuconych w błoto nie przybliżyło ani o krok perspektywy stworzenia w tym miejscu pożytecznego, dochodowego i nieuciążliwego dla sąsiadów zakładu. Jaki więc mamy wybór jako mieszkańcy? I jakie będą jego finansowe konsekwencje?

Liczę tylko na jedno – że dowiem się czegoś nowego o tej sytuacji.

Jedna myśl na temat “Stok czy RIPOK?

Dodaj własny

Dodaj komentarz logując się przez FB lub Twetter

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: