Twoje ja

Kibicuję lokalnym teatrom amatorskim od dawna: podziwiałem pracę teatru Wprost, staram się dokumentować spektakle teatru Piąty Wymiar, czaiłem się w kulisach wielu spektakli – co pewnie niejednokrotnie doprowadzało aktorów do białej gorączki. Scaniczne poczynania Piotra Stawskiego też mam na oku od dawna i zawsze mocno ściskałem kciuki, również wczoraj, kiedy po raz pierwszy zobaczyłem na scenie aktorów-amatorów z kobyłkowskiego MOK-u i działającego tam teatru Odgłos Paszczą w spektaklu Twoje ja, do którego Piotr napisał scenariusz i który reżyserował.

Niestety zająłem się robieniem zdjęć, więc skutecznie ściskałem tylko jeden kciuk – ten za aktorów. Historia kursu, podczas którego uczestnicy odkrywają w sobie pierwiastki płci przeciwnej miała w sobie olbrzymi potencjał, ale… komedia ma w założeniu rozśmieszać, a nie ośmieszać. Rozumiem, że autor chciał zamanifestować swoje tradycyjne poglądy w sferze obyczajowej, ale wyszła z tego tania propagandówka – widzowie nie dostali szansy na wyciągnięcie własnych wniosków i mam tylko nadzieję, że nikt nie potraktował pomysłu na kurację tożsamościowego zagubienia dużymi zakupami i lodami z polewą czekoladową serio.

Wciąż kibicuję, ciągle czekam na kolejne premiery, ale… życzę nieodwracalnych zmian.

Komentarze

One comment on “Twoje ja”
  1. loliek pisze:

    Totalnie moje klimaty :) chociaż muszę przyznać, że przebieranie panów za panie (i odwrotnie) bawi mnie średnio. Niby prześmiewcze, ale kabaretowe i żeby było smaczne musi być pozbawione groteskowości.

    Polubienie

Dodaj komentarz logując się przez FB lub Twetter

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s