Hiphopowo

Z rockerką to jednak jest łatwiej: wszyscy muzycy są uwiązani do instrumentów i nie plączą się po scenie, oświetleniowiec wie, gdzie ma świecić, a ja mam wszystko podane jak na tacy. W hiphopie najczęściej scena jest pusta, koleżka od bitów schowany gdzieś w cieniu i w kącie, a na froncie miotają się goście z mikrofonami, który usiłują zrobić widowisko – ze średnim skutkiem. Często mam wrażenie, że większość z nich ma w sobie coś kilku moich znajomych z basistów, którzy grają nieźle, ale kiwają się do jakiejś zupełnie innej melodii. Może już do następnego numeru?

Nie mam bladego pojęcia o hiphopie, a o takim… w wąskich spodenkach, współczesnym, to już całkiem nic nie wiem – oprócz tego, że tekst jest tu ważny. Najważniejszy. Metalowcy mogą sobie coś tam gulgotać na tle rzeżących gitar, a jak w tytule będzie coś o trudnej miłości, to wszyscy to kupią. Tu się nie da… Dlatego, panowie, warto popracować nad dykcją i nie pluć w mikrofony oraz zastanowić się, czy wsparcie dwóch kolegów jest konieczne. Czytelności tekstu nie poprawia, choć z pewnością zwiększa wspomniany walor widowiskowy…

Oczywiście, jak już wspomniałem, nie znam się i stary już jestem. Publika bawiła się chyba nieźle, a to przecież jest najważniejsze – ale w przyszłości będę wybierał bardziej kameralne wykony, jak te nieodżałowane imprezki w Street Mind czy basenowe Graffiti Jam. Było skromniej, kameralniej – ale jakoś smaczniej.

Z pewnością oni dali lepszy show niż ja zrobiłem zdjęcia. Tak to się kończy, jak się nie czuje tematu…

Reklamy

Dodaj komentarz logując się przez FB lub Twetter

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: