Taboo

Ten serial się nie zepsuje – to pewne! Liczy całe osiem odcinków, jest znakomicie sfilmowany, klimatyczny, brudny i brutalny. Wiktoriańska Anglia nie jest w tej historii szczególnie urokliwym miejscem i czasem, dzięki czemu Jessie Buckley ze swoim szelmowskim uśmieszkiem i Oona Chaplin z pięknymi oczami są jeszcze bardziej intrygujące…

Tom Hardy jako James Keziah Delaney na początki nie budzi sympatii, nie pojawia się ona również z czasem, ale z każdym odcinkiem zaczyna się pojawiać… szacunek? Może nawet podziw? Stopniowo ujawniana przeszłość powracającego po latach tułaczki bohatera oraz jego bliskich, różne punkty widzenia, zmagania z wszechwładną Kompanią Wschodnioindyjską, dworskie intrygi i wielka polityka zestawione z obskurnymi zaułkami Londynu sprzed dwustu lat przyprawione są mistycyzmem, szaleństwem i pożądaniem.

Pewnie by się dało zrobić z tego i trzy sezony, ale… po co? Osiem odcinków jest w sam raz, żeby zbudować postać mrukliwego awanturnika, nakreślić tło, zbudować napięcie i… pozostawić lekki niedosyt.

Zobacz wszystkie

Dodaj komentarz logując się przez FB lub Twetter

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.