Kuan

Podobno Ray Charles zawsze miał do swojej sekcji rytmicznej tę samą uwagę: Wolniej! Wolniej! Ja mam podobny zarzut do twórców gier logicznych – większości z nich chciałbym powiedzieć tylko jedno: Prościej! Hajime Watanabe byłby chyba jednak w elitarnej grupie autorów, do których nie mam żadnych uwag…

Plansza 5×5, po 10 pionów w dwóch kolorach, ale… każdy z graczy otrzymuje pięć jasnych i pięć ciemnych i żaden nie jest „jego kolorem”. Gra zaczyna sięna pustej planszy, gracze na zmianę umieszczają na niej po jednym pionie w dowolnym kolorze. Piony nie przesuwają się, ale można wykonywać bicie przez „pojmanie” jednego lub większej ilości pionów stojących w linii – trochę jak w Othello, jednak w tej grze są zdejmowane z planszy przez gracza, który dokonał „pojmania” i zasilają jego pulę. Zanim jego rywal wykona własny ruch, ma obowiązek wypełnić opróżnione pola pionami w alternatywnym kolorze pochodzącymi z jego puli. Jeśli nie może tego dokonać – przegrywa!

Istnieje też drugi sposób na zwycięstwo – utworzenie prostej linni z pięciu pionów w jednym kolorze przez dostawienie piona na puste pole we własnej kolejce ruchu.

Japończycy chyba lubią prostotę i elegancję… Szkoda, że nie widać tego w filmikach na youtube.

Dodaj komentarz logując się przez FB lub Twetter

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: