Zasiew

Byłem już naprawdę blisko Gaju, kiedy usłyszałem teatralny i złowrogi szept jakiejś pani z balkonu: Na skwerze pejsaci się zbierają…! Zaniepokojony małżonek wyruszył na zwiady, ale… byli tylko cykliści.

„Gajowa” zachęcała na facebooku:

Dostaliśmy ponad 700 żonkili do wysadzenia, mamy tysiąc nasion chabrów od ekorolników z Mazur, gipsówki, pięciorniki od przyjaciół z Parku Rzeźby na Bródnie, z dalekiego Wołowca pędy od Moniki Sznajderman i Andrzeja Stasiuka, rośliny Julii Fiedorczuk, rozsady ostróżek Olgi Wróbel, skrawek ogrodu Prababci Patrycji Dołowy, garść cebul od Basi Klickiej…, pajęcznicę liliowatą od wiolonczelistów z Berlina i inne właśnie takie dary od ludzi… Więc przyjdź do nas pobrudzić się, sadząc to wszystko i siejąc w Gaju!

Będziemy pracować razem z grupą Śniadanie Mistrzów czyli tymi, którzy od lat spotykają się – by być i jeść wspólnie śniadania (bo w Wołominie są tacy niezwykli). Teraz, dzięki nim, będzie to śniadanie w Gaju. Chodź do nas z żonkilami, albo po prostu do nas przyjdź, spotkajmy się. Każdy człowiek, jak i każda roślina jest mile w Gaju widziana.

No to przyszli. Na wiosnę Gaj Pamięci Wołomińskich Żydów będzie wyglądał zupełnie inaczej!

 

Jedna myśl na temat “Zasiew

Dodaj własny

Dodaj komentarz logując się przez FB lub Twetter

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: