Slides of Action

To zapewne już tylko echa strony pionek.net, którą swego czasu prowadziłem z uporem godnym lepszej sprawy, ale fakt jest faktem: ktoś tu ciągle zagląda i czyta reguły gier logicznych. Trudno, co robić – jak mawia filmowy klasyk… Czasem wrzucam jakąś planszową perełkę, choćby taką, jak ta.

Ciekawe połączenie zasad Lines of Action i łamigłówki „piętnastka” z 2003 roku. Jej autorem jest Clark Rodeffer. W wersji dwuosobowej zielone piony są pionami neutralnymi, w trzyosobowej – każdy z graczy wybiera swój kolor pionów. PGra toczy sięna maleńkiej planszy 4×4, oczątkowy układ pionów na zdjęciu powyżej.

Gracze starają się utworzyć z wszystkich pionów w swoim kolorze grupę, w której wszystkie piony stworzą grupę (będą ze sobą sąsiadowały w rzędach, kolumnach lub ukośnie) – podobnie jak w Lines of Action. W przypadającej na niego kolejce ruchu gracz może przesunąć jeden pion lub nieprzerwaną linię utworzoną z dwóch lub trzech pionów w rzędzie i kolumnie w ten sposób, aby zająć pole zwolnione w poprzednim ruchu.

Nie wolno w swoim ruchu cofać ruchu poprzednika.

W grze dwuosobowej może się zdarzyć, że jako pierwsza powstanie grupa… pionów neutralnych. W takim wypadku gra kończy się remisem.

Dodaj komentarz logując się przez FB lub Twetter

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: