Idzie nowe… uciekajmy!

W pierwszej chwili się nawet ucieszyłem – rusza pierwszy etap budowy parku przy Muzeum Nałkowskich. Nie byłem zwolennikiem tej inwestycji, ale skoro wydano już dwa worki pieniędzy na projekty i wizualizacje, to może faktycznie – warto je zrealizować. Rzuciłem jednak okiem na dokumenty i plany i… boję się.

W pierwszym etapie prac magistrat przewiduje między innymi remont zjazdu z ulicy 1-go Maja (przedłużenie Zielonej), budowę miejsc postojowych dla niepełnosprawnych i parkingu z kanalizacją deszczową – mam nadzieję, że zgodnie z planem w miejscu zwolnionym przez czołg, a nie na łące przed Muzeum.
Niepokoi mnie „przeprowadzenie wycinki drzew i krzewów”, które
należy wykonać do 05.12.2014 r. Spieszmy się więc podziwiać Muzeum jesienią, bo wkrótce znikną z jego okolicy między innymi rosnące tam klony. Jest wśród nich jeden, który zasadził Wacław Nałkowski – mam nadzieję, że przynajmniej on ocaleje. Mimo to szkoda kilkudziesięciu (!) drzew…

Wygląda na to, że znikną istniejące schody (swoją drogą – paskudne i całkiem nie na miejscu), ale za to pojawią się nowe, po obu stronach istniejących obecnie. Może to w związku z tym drzewa idą „pod nóż”?

Pobieram dokumentację z BIP-u, temat mnie zaintrygował. Kilkaset mega… Wieczorem poczytam.

Zdjęcia pochodzą ze strony firmy Palmett.

2 myśli na temat “Idzie nowe… uciekajmy!

Dodaj własny

Dodaj komentarz logując się przez FB lub Twetter

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: