Ziemia coraz bardziej niczyja

Teren dawnej oczyszczalni przy Legionów niszczeje coraz bardziej… Ktoś zarządza tym miejscem, prawdopodobnie któraś z jednostek organizacyjnych gminy – traktują je jak firmowe wysypisko, zwożąc porozbiórkowe rupiecie, gruz, połamane elementy urządzeń z placów zabaw. Pewnie im wolno – szkoda tylko, że obok zamkniętej na kłódkę bramy brakuje elementów betonowego ogrodzenia i na niebezpieczny teren może wejść każdy dzieciak z okolicy.

O ile z wejściem nie ma problemu, to może być z wyjściem, bo roi się tu od otwartych studzienek, głębokich wykopów, wkopanych zbiorników i całych ton potłuczonego szkła. Oddzielne zagrożenie to wielka, betonowa konstrukcja, z której można spaść na dziesiątki sposobów, wielokrotnie podpalany dawny budynek biurowy grożący zawaleniem czy stare garaże, w których rozszabrowano już wszystko, łącznie z połową dachu.

A mnie, naiwniakowi, marzył się tu jakiś paintball, ścianki wspinaczkowe, strzelnica łucznicza… Prywatna firma szybko zabezpieczyłaby teren, wycięła niepotrzebne zielsko, załatała ogrodzenie i zorganizowała oświetlenie, biorąc przy okazji odpowiedzialność za wszelkie wypadki uczestników organizowanych tu zabaw. Źle kombinuję?

Pewnie źle, bo od czasu zamknięcia oczyszczalni nic takiego się tu nie dzieje…

Jedna myśl na temat “Ziemia coraz bardziej niczyja

Dodaj własny

Dodaj komentarz logując się przez FB lub Twetter

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: