Wołomin, Sławek 44

Chyba w końcu zainteresuję się tym adresem i tą rodziną… Co jakiś czas kupuję na aukcjach najróżniejsze „wołominalia”, w tym listy. Ostatnio odebrałem przesyłkę z kolejnym listem z oflagu i uświadomiłem sobie, że że mam ich już kilka, że nazwisko Marcinkiewicz co jakiś czas przewija się w papierach.

Wprawdzie jakiś czas temu skupiłem się na podporuczniku Stanisławie Zapałowskim, ale jego nazwisko występuje w tych listach tylko raz – i to w zupełnie niezrozumiałej dla mnie sytuacji: wysłany w 1942 roku przez Bohdana Marcinkiewicza list jest zaadresowany właśnie do Zapałowskiego. Kolejne wysłane przez tego samego człowieka w roku 1943 i 1944 są już adresowane do kapitana Piotra Marcinkiewicza, ale wciąż Danuś dziecięcym pismem tytułuje go „Tatusieńskiem”.

„Piotruś” odpisuje na adres wołomińskiego nadawcy do Bronisławy Marcinkiewicz i Danusia każe uściskać, więc moze Zapałowski był tylko pośrednikiem w tej korespondencji? A może to po prostu pomyłka?

Intrygujące… Czy w Wołominie wciąż miejszkają jacyś krewni kapitana Marcinkiewicza? Chyba już czas ich poszukać!

Dodaj komentarz logując się przez FB lub Twetter

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: